Wyjazdy

Dzięki hojności sponsora w 2012 r. udało się zorganizować pierwszy wakacyjny wyjazd do Władysławowa. Dwa lipcowe tygodnie spędziło nad morzem 9 dziewczynek wraz z 2 opiekunami. Rok później dzięki całorocznej pracy wielu wolontariuszy 19 podopiecznych wraz z czwórką opiekunów wyruszyło w polskie góry do Piwnicznej Zdroju. W trakcie wyjazdów kładziony jest ogromny nacisk na wspólnie wykonywane prace, uwrażliwianie na innych, naukę, a także rozwój talentów. Przede wszystkim jednak wyjazdy mają na celu pogłębianie więzi między dziećmi i motywowanie do odkrywania swojej własnej wartości.

Władek Team 1.07-15.07.2012

Dwa tygodnie spędzone nad polskim morzem okazały się nie lada wyzwaniem dla dzieci, jak i opiekunów. Szybko zadomowiliśmy się w przyjaznym ośrodku Dawid przy Drodze Swarzewskiej. Tylko w trzy dni wolne od deszczu, burz i porywającego wiatru udało się nam zanurzyć w zimnej bałtyckiej wodzie. Dzięki temu odkryliśmy wiele artystycznych talentów. Okazało się, że świetnie potrafimy: dziergać, pleść (bynajmniej nie trzy po trzy), wyszywać, kleić, wycinać, a część z efektów naszych działań przeznaczyliśmy do sprzedaży w trakcie Jarmarku św. Jacka. Zorganizowaliśmy olimpiadę sportową dla wszystkich wczasowiczów przebywających na terenie ośrodka, odwiedziliśmy stadninę koni, zwalczyliśmy lęk wysokości w parku linowym, szaleliśmy w największym nadmorskim parku rozrywki, nauczyliśmy się sumienności dzięki gospodarczym dyżurom. Chwilą wytchnienia było jedynie prowadzenie pamiętnika z wakacji, by tak zupełnie nie zapomnieć o ćwiczeniu ortografii i szkole. Rejs statkiem do Gdańska i dzień spędzony w bursztynowym mieście był ostatnim punktem wakacyjnego wyjazdu. Pomorze pożegnało nas potężną nawałnicą. Trzeba przyznać, że i Władkowi Team równie ciężko było opuszczać przyjazne miejsce.

Piwniczna Team 30.06 - 13.07.2013

Żegnani przez tłum rodziców i przyjaciół, uczestnicy drugiego wakacyjnego wyjazdu wyruszyli tym razem na południe Polski. Przez dwa tygodnie pobytu prażące słońce sprzyjało górskim wyprawom 19 dzieciom i 4 opiekunom. 7 chłopców i 11 dziewczyn weszło w skład nowej wakacyjnej grupy. Domek Babci Marii oraz położone na wzgórzu domki letniskowe z niesamowitą panoramą na Beskid Sądecki stały się bazą do wszelkich działań. Wyjazdowicze zdobyli trzy ,,szczyty”: medale w Olimpiadzie Sportowej, laury Pierwszej Kuźni Talentów oraz palmę pierszeństwa w wieloetapowym konkursie na Mistrza Ortografii. Grupa spędziła cały dzień w Szczawnicy, a dzięki organizacji dnia włoskiego, rosyjskiego i angielski dzieci miały także możliwość zapoznania się z kuchnią i kulturą innych krajów. Od kuchni poznały także pracę z kamerą, której opowiedziały o działalności Charytatywnych Freta. Tak powstał nasz oficjalny film promocyjny. Z prawdziwym smutkiem Piwniczna Team opuszczała małe górskie miasteczko, w którym na każdym kroku spotykała się z wielką wrażliwością okolicznych mieszkańców. Piwniczna Team jeszcze tam wróci.